fbpx
Najlepsze zabawy z dwulatkiem – top 10
Lamibooki Chmurka z deszczem
Lamibooki Chmurka z deszczem

Najlepsze zabawy z dwulatkiem – top 10

Tak to jest, że bardzo dużo zabawek faktycznie jest z napisem 3+. Jeśli chodzi o dwulatka mamy zadanie specjalne, czyli czym zająć takiego malucha, szczególnie, że szybko się nudzi a jednocześnie wymaga naszej uwagi? Jednak czymś trzeba go zająć. Oto nasza TOP lista na najlepsze według nas zabawy z dwulatkiem.

1. Układanie wieży

Układanie wieży rozwija na kilka sposobów. Po pierwsze rozwija motorykę i koncentrację, ponieważ przy układaniu wieży maluch musi naprawdę bardzo się skupić. Po drugie jeśli wieża jest kolorowa więc ćwiczymy nazwy kolorów. Oprócz tego ćwiczymy liczby w zależności od produktu mamy możliwość policzenia w zakresie 1-10. Czwartym plusem jest fakt, że możemy zestawić największy element z najmniejszym i w ten sposób pokazać przeciwieństwo duży-mały. Dużo możliwości prawda?

2. Sortowanie kolorów

Sortowanie kolorów możemy robić na wiele sposobów. Natomiast jednym z naszych ulubionych jest rozkładanie pomponów do miseczek. Potrzebujecie kilku misek w ulubionych kolorach oraz kolorowych pomponów, które następnie dziecko rozkłada kolorami. Co więcej dodatkowym utrudnieniem może być przenoszenie pomponów na łyżce.

3. Układanki

Dwulatki uwielbiają układanki. Najczęściej wybieramy układanki drewniane z uchwytem dzięki temu dziecko ćwiczy chwyt pęsetowy. Jest to doskonałe przygotowanie do pisania. Układanki rozwijają słownictwo, ponadto tematyka jest bardzo zróżnicowana od nazw zwierząt po pojazdy. Alternatywą dla układanek mogą być plansze edukacyjne np do przyczepiania na rzepy, możecie je zobaczyć TUTAJ.

4. Figurki zwierząt

Dzieci uwielbiają poznawać świat na żywo. Bez wątpienia nie wszystko możemy mieć w domu. Chociażby trzymanie krowy czy konia w mieszkaniu bloku nie wchodzi w grę. Jednakże w tym momencie z pomocą przychodzą nam figurki zwierząt. Do wyboru mamy wiele kategorii: zwierzęta domowe, zwierzęta afrykańskie, zwierzęta Arktyki i inne. Dwulatki uczą się również poprzez dotyk tak więc taka figurka pozwala mu poznawać świat na konkrecie. Świetnym pomysłem na zabawę jest schowanie figurek do pudełka albo do woreczka. Dziecko wyjmując figurki po kolei ćwiczy ich nazwy.

5. Bańki

Bańki jest to jedno z ćwiczeń oddechowych, które dzieci uwielbiają. Ćwiczenia oddechowe mają za zadanie zwiększenie pojemności płuc i siły mięśni oddechowych. Dodatkowo atutem jest to, że zabawa z bańkami wspomaga koordynację ręka-oko oraz ćwiczy koncentrację. Tyle zalet w tak prostej zabawie.

6. Piłka

Mając w domu dwulatka z pewnością warto mieć w domu lekką piłkę. Piłką można bawić się na kilka sposobów. Można ją rzucać, turlać  po ziemi, podawać wysoko albo nisko,  Można masować sobie piłką brzuszek, stopkę czy rączkę. Jeśli macie małą bramkę możecie zacząć podstawy piłki nożnej i strzelać pierwsze gole.

7. Tunel

Bardzo fajnym pomysłem na najlepsze zabawy z dwulatkiem jest tunel. Tunel rozwija motorykę oraz wspomaga koordynację ruchową. My używamy rozkładanego tunelu z Ikea model Busa. Możesz znaleźć go TUTAJ.

8. Malowanie wodą

Do tej zabawy wystarczy kolorowy papier, pędzel i woda. Wystarczy dać dziecku pędzel i pozwolić na dowolność wykonania i fantazję. 😉

9. Książeczki

Książka to zawsze dobry sposób na wspólne spędzenie czasu. Ma wiele zalet rozwija dziecko, poszerza jego słownictwo i rozwija zainteresowania. Jeśli chodzi o dwulatki to najlepsze są nadal książeczki z twardymi kartkami. Bardzo dobrze sprawdzają się też publikacje z otwieranymi okienkami albo ruchomymi elementami.

10. Lamibooki

Jeżeli szukacie produktu do zadań specjalnych, który nie tylko zaangażuje, ale i rozwinie Wasze dziecko to Lamibook będzie doskonałym pomysłem. Lamibook jest to laminowana książeczka aktywizująca z elementami przyczepianymi na rzepy. Dzięki ruchomym elementom dziecko ma dodatkowe wrażenia dotykowe i uczy się poprze zabawę. Doskonały lamibook dla dwulatka znajdziecie TUTAJ.

Najlepsze zabawy z dwulatkiem są proste i wcale nie wymagają wielu świecących i grających zabawek. Mam nadzieję, że nasza lista zainspiruje Was do wspólnych zabaw. A jaka jest Wasza ulubiona zabawa? Dajcie znać w komentarzu.

Szukasz fajnych materiałów do zabawy i nauki?

Sprawdź Lamibooki- laminowane książeczki dla dzieci, wykonane w stu procentach hand made.

Newsletter

Dołącz do naszego mailingu, w którym raz w tygodniu wysyłamy ciekawe porady dotyczące kreatywnego rozwoju dzieci i zdobądź 15% rabatu na pierwszego Lamibooka!

Lamibooki Żyrafa Z Dziewczynką Na Grzbiecie
Lamibooki Logo